تبلیغات در نقطه فروش
اخبار و اطلاع رسانی
POSM
خرید آنلاین

منظور از تبلیغات در نقطه خرید و فروش چیست؟

منظور از تبلیغات در نقطه خرید و فروش چیست؟

به طور کلی POSM شامل دو بخش کلی نقطه فروش (Point of Sale) به‌اختصار PoS و نقطه خرید (Point of Purchase) به‌اختصار PoP می شود .PoS  به تمام تمهیدات تبلیغاتی گفته می‌شود که در نقطه فروش مانند صندوق فروشگاه یا نزدیک آن دیده می‌شود. در مقابل PoP مفهوم وسیع‌تری دارد و به‌صورت کلی به تمام تمهیدات تبلیغاتی در کل فروشگاه تا نقطه فروش گفته می‌شود و همه این موارد در غالب کمپین های BTL قرار می گیرند .

براساس نتایج تحقیقات، 66 درصد همه تصمیم‏ها برای خرید زمانی گرفته می‌شود که افراد در داخل فروشگاه‏ها هستند. اهمیت این موضوع برند ها را بر آن داشته که در چند سال گذشته از رسانه‌های مختلفی در داخل فروشگاه‌ها استفاده کنند و تمهیداتی را در نقطه خرید یا فروش در نظر بگیرند. جالب است بدانید، کالاهایی که در کنار صندوق در فروشگاه‌ها قرار می‌گیرند چیزی بین ۱/۵ تا ۳ برابر فروش بیشتری نسبت به همان کالا در سایر قفسه‌های فروشگاه دارند. گفته می‌شود در فروشگاه‌های بزرگ و پرمشتری، گاهی اوقات کالاهای حاضر در کنار صندوق فروشگاه چیزی حدود ۶۴ بار سریع‌تر به‌فروش می‌رسند. دامنه تبلیغات در نقطه فروش بسیار گسترده شده است و حتی در مغازه‌های فروش ابزار و تجهیزات نیز شاهد روش‌هایی برای فروش کالا به مشتریان در کنار صندوق فروشگاه هستیم.

استراتژی تبلیغات

هدف برند فروش موجودیِ اضافی محصول است و یا نمایش کالاهای جدید برای مشتریان و یا بسته به نوع فصل یا مناسبتی‌ که در راه است

مشتریان

کالاهایی را در نقطه فروش قرار گیرند که به لحاظ قیمت برای مشتری وسوسه‌‌کننده باشد، استفاده از عبارت‌هایی نظیر تخفیف، جدید بودن کالا و کالای منتخب هفته می‌تواند مشتری را به خرید کالاهای قرار گرفته در نقطه فروش فروشگاه تشویق کند.

روشهای تبلیغات

نصب آگهی بر روی زمین در محلی که مشتریان برای صندوق صف می‌کشند
نصب پوسترهای تبلیغاتی در دیواره‌های کنار صندوق
توزیع رایگان نمونه‌‌ محصولات و دعوت از بازدیدکنندگان برای تست آن‌ها (سَمپلینگ)

بهترین استراتژی تبلیغات در نقطه فروش چیست؟

گزینه‌های مختلفی پیش روی مدیران برند برای اتخاذ تصمیم درست در سیاست‌گذاری تبلیغات در نقطه فروش وجود دارد، اما اولین چیزی که باید در نظر گرفته شود، هدف از تبلیغات در نقطه فروش است. اینکه هدف برند فروش موجودیِ اضافی محصول است و یا نمایش کالاهای جدید برای مشتریان و یا بسته به نوع فصل یا مناسبتی‌ که در راه است، مدیر برند مشتریان را با استفاده از تبلیغات در نقطه فروش نسبت به خرید کالای مربوطه ترغیب می کند.

تبلیغات در نقطه فروش برای چه مشتریانی موثر است؟

سعی بر این است تا از طریق تبلیغ در نقطه فروش، کالاهایی به فروش برسد که قیمت کمی دارند و اضافه کردن آنها به سبد خرید فعلی مشتری راحت‌تر است. به این ترتیب نمی‌توان به مشتریانی که وفادار به یک برند خاص هستند در نقطه فروش، کالا فروخت. از طرف دیگر مشتریانی که وسواس‌ به خصوصی برای استفاده از یک برند خاص ندارند، گزینه خوبی برای فروش کالا در نقطه فروش هستند.البته ذکر این نکته نیز لازم است که در این خصوص نمی‌توان نسخه واحدی پیچید و فروشگاه‌های مختلف، مشتریان متفاوتی نیز دارند، اما چیزی که مشخص است این است که تبلیغات در نقطه فروش، به افزایش فروش کالا کمک می‌کند. فروشندگان نیز سعی می‌کنند تا کالاهایی را در نقطه فروش قرار دهند که به لحاظ قیمت برای مشتری وسوسه‌‌کننده باشد، استفاده از عبارت‌هایی نظیر تخفیف، جدید بودن کالا و کالای منتخب هفته می‌تواند مشتری را به خرید کالاهای قرار گرفته در نقطه فروش فروشگاه تشویق کند.

انواع روشهای تبلیغات در نقطه فروش چیست؟

ساخت انواع استند های نمایش محصول به صورت ایستاده و رومیزی

قراردادن استند های چاپی نظیر پاپ آپ و رول آپ در ورودی و بین قفسه ها

نصب انواع آویز های سقفی و دیواری جهت تبلیغ و راهنمای محصول

نصب انواع برچسب های ساده و حجمی در کف ، شیشه و دیواره فروشگاه ها

قراردادن تبلیغات چاپی ، حجمی ، نوردار و … در بین طبقات و فواصل شلف ها و قفسه ها

نصب تلویزیون یا تابلو های نوردار و غیر نوردار ثابت و متحرک

ساخت ماکت های حجمی دو بعدی و سه بعدی

استفاده از حواس لامسه نظیر رنگ ، بو ، صدا و … در محل های فروش